100+1 stock photo, které nechcete vidět

Pokračujeme v úspěšně sérií článků, které se týkají naprostého graficko/fotografického pekla. V tomto diamantu mezi články se budeme zabývat naprosto dechberoucími fotografiemi (a to opravdu v tom nejhorším smyslu).
kruznice pruhledna

Pokud uvidíte někde v nejtemnějších zákoutích internetu obrázek zobrazující naprosto nemyslitelné a nepravděpodobné scénáře, šílené provedení s naprosto nelogickým stylem úprav a pravděpodobně kočkou, která drží nůž, můžete říct s naprostou jistotou, že se jedná o stockovou fotografii. Na těchto prapodivných obrázcích je vždy něco, co je činí tak rozeznatelnými, že je poznáte v jakoukoli, jak denní, tak noční hodinu. Ačkoli byla tyta umělecká díla vyprodukována k prodeji, není absolutně možné si představit, že by je někdo opravdu koupil, či nějak využil, i kdyby byly k použití zdarma.

Jako fotograf, grafik a content creator jsem při brouzdání těmi našimi internety natrefil na spoustu vtipných a dost podivných fotografií. Nikoho určitě nepřekvapí, že všechny pochází z fotografických webů, jako jsou iStock a Shutterstock. Ať už se jedná o postaršího pána, který se snaží si nahradit svou vynechávající paměť, tou digitální, přes ženskou verzi Adolfa Hitlera loupající brambory až po babičku, která učí své blonďaté vnoučata tajemství hry „bodnutí mezi prsty“, nikdy se snad nedozvíme, jaké motivy vedly autory k vytvoření těchto fotografií, u kterých vám zůstane rozum stát. Pravděpodobně bychom potřebovali podcast ke každémů výtvoru, abychom jim alespoň z poloviny porozumněli.

Bez dalších příkras tedy představuji výběr svých nejoblíbenějších 101 fotografií, u kterých jsem opravdu nevěděl, co si o nich myslet. Enjoy my list! Marek

 

Další články z blogu

2. června 2024

Zanechte nám své jméno a email pro odběr skvělého woosletteru!