Dočkáme se na Facebooku nového feedu?

Meta se snaží své platformy měnit podle toho, jak se vyvíjí chování uživatelů. Na Instagramu nás v posledních měsících se změnami nešetřila. Na druhou stranu, Facebook minulý rok vůbec poprvé zaznamenal pokles uživatelů. A proto nejspíš nastal čas se na větší novinky připravit i na Facebooku.
kruznice pruhledna

Když se řekne feed představíme si sociální sítě. TikTok na své platformě ale myšlenku feedu jednoznačně předefinoval a ostatní platformy se ho snaží zoufale dohnat.

Po jeho vzoru se také přizpůsobují a mění ostatní sociální sítě. Ze stejného důvodu třeba přivedla Meta z Instagramu na Facebook Reels.

Zatímco Instagram se stále více přibližuje vzhledu TikToku, Facebook v tomto ohledu mírně stagnoval. Nicméně podle nového interního přehledu by i na Facebook měly přijít velké změny.

Pojďme se na ty hlavní chystané změny podívat:

Stories a Reels pohromadě

  • Abychom měli videoformát ještě více na očích, hlavní horní karta na Facebooku se stane kombinací dvou formátů — Stories a Reels.

Discovery engine

  • Hned za horní kartou najdeme samozřejmě příspěvky. Meta by ale chtěla zakomponovat více obsahu doporučeného na základě umělé inteligence/algoritmu a naopak méně příspěvků našich přátel. Na stejném principu právě funguje ‚‚for you page‘‘ na TikToku.
  • Přestože už neuvidíme tolik příspěvků přátel, Facebook nás bude vyzývat ať s nimi doporučený obsah sdílíme. Vytvoří tak nový způsob interakce s přáteli, který už dobře známe i z TikToku.
  • Kromě toho se ve feedu dočkáme více dynamického obsahu, který bude Facebook upřednostňovat před statickými příspěvky.

Messenger znovu in-app

 

 

  • Facebook zřejmě zjistil, že funkce zpráv integrovaných in-app je něco, o co mají uživatelé zájem. Konec konců, je to tak i na TikToku. ???? Pravděpodobně tedy v aplikaci uvidíme ikonku zpráv v pravém horním rohu. Tím by se platforma opět spojila s messengerem, který funguje jako samostatná aplikace už 8 let.

Pokud to doteď nebylo jasné – Meta se snaží zuby nehty udržet krok s TikTokem. A s těmito změnami se stává ještě evidentnější, že TikTok udává krok i směr, co se sociálních sítí týče.

Zdroj:

https://www.theverge.com/2022/6/16/23170210/instagram-full-screen-video-feed-another-test-tiktok-competition

Další články z blogu

2. června 2024

Zanechte nám své jméno a email pro odběr skvělého woosletteru!