Full-screen zobrazení na Instagramu je (skoro) tady

Full-screen se pro hlavní feed Instagramu už nějakou tu dobu testuje. V nejnovějším updatu aplikace si už někteří uživatelé mohou novinku vyzkoušet na vlastní kůži. Podívejte se, jak to bude fungovat a co to znamená pro váš brand.
kruznice pruhledna

Instagram spustil aktualizovanou verzi, která vybraným uživatelům nabídne full-screen zobrazení. Ať už půjde o Reels, statické posty nebo carousely, na hlavním feedu se vám vše zobrazí ve formátu 9:16.

 

 

Zdroj: Instagram

Jak můžete vidět, formát příspěvku je rozšířen na celou obrazovku. Narozdíl od první testovací verze je zachováno horní ‚‚menu‘‘, které je ale zobrazeno přes obsah příspěvku. Zobrazení vychází vstříc zejména Reels, na které Instagram klade velký důraz. Podle dat uživatelé prohlížením Reels stráví 20 % z celkového času na platformě.

Co teď?

Instagram momentálně novinku testuje u vybraných uživatelů. Je ale jen otázkou času, kdy se aktualizace dočkají všichni uživatelé.

Největší změna ve tvorbě příspěvků přijde u těch statických a také carouselů, pro které máme zažitý typický formát 1:1. Proto až budete vytvářet další příspěvek na Instagram raději už od tohoto formátu upusťte. Zároveň si dejte pozor na grafiku – ve full-screen formátu budou ikonky, horní menu i copy zasahovat přímo do obsahu.

Zdroje:

https://www.theverge.com/2022/6/16/23170210/instagram-full-screen-video-feed-another-test-tiktok-competition

https://techcrunch.com/2022/04/27/meta-says-reels-now-makes-up-over-20-of-the-time-users-spend-on-instagram/

Další články z blogu

2. června 2024

Zanechte nám své jméno a email pro odběr skvělého woosletteru!