Meta přichází s řadou novinek v Reels

Těšit se můžete na řadu aktualizací na Instagramu i Facebooku. Připravte se na prodloužení videí, interaktivní prvky, jak je známe ze Stories nebo vlastní audio. Některé z nich se ještě testují, jiné si už můžete osahat, ale všechny stojí za to.
kruznice pruhledna

Reels je momentálně nejrychleji rostoucí formát obsahu společnosti Meta. Není to tak dlouho co formát přehoupl z Instagramu také na Facebook. Ve světě krátkých videí sice stále kraluje TikTok, ale tím se Meta nehodlá zastrašit a přináší nám několik dalších funkcí a aktualizací.

 

 

Stickers

V Reelsech nově najdeme prvky, které už velmi dobře známe ze Stories. Objeví se zde ankety, kvízy ale také emoji sliders. Dostáváme tak další možnosti, jak vtáhnout uživatele do děje a zvýšit interakce s naším obsahem.

90 sekund

Instagram i Facebook vám nově dovolí nahrávat do až 90sekundová Reels. Není tomu ani rok, kdy Meta prodloužila Reels z 30 sekund na 60. Prodloužení bylo v posledních měsících testováno u vybraných uživatelů a vypadá to, že je nyní novinka dostupná uživatelům po celém světě.

Nahrání vlastního audia

Meta přidává možnost importování vlastního audia do Reels. Můžete si tak nahrát vlastní zvuk přímo v procesu vytváření Reels. Zatímco facebookové Reels budou nově podporovat hlasové nahrávky.

Synchronizace zvuku

Funkce ‚‚Sound Sync‘‘ vám umožní automaticky synchronizovat vaše klipy přímo do rytmu zvolené hudby.

Šablony

V neposlední řadě tady máme funkci, která vám umožní vzít Reels jakéhokoliv tvůrce a použít ho jako šablonu. Vaše Reels se vám poté sestříhá ve stejné struktuře. Tuto novinku zatím testuje Meta s vybranými tvůrci, tak snad se jí brzy dočkáme. ????

Zdroj:

https://www.facebook.com/creators/new-reels-features-for-facebook-and-instagram

Další články z blogu

2. června 2024

Zanechte nám své jméno a email pro odběr skvělého woosletteru!