Největší chyby při úpravě fotek

Při pořizování fotografií se opravdu nevyhnete základní retuši. Čím profesionálnější je finální výstup, tím více času se musí věnovat editaci pořízených snímků. Někdy však editorovi ruka ujede a všechno se tak nějak zvrhne. Vybral jsem tedy pro vás ty nejpeprnější edity, které jsem v temných zákoutích internetových sítí našel.
kruznice pruhledna

Při pořizování fotografií se opravdu nevyhnete základní retuši. Čím profesionálnější je finální výstup, tím více času se musí věnovat editaci pořízených snímků. Většina fotografů používá k těmto úpravám dva programy značky Adobe, Lightroom a Photoshop. Lightroom slouží převážně k editaci tonality, barevnosti (což spolu úzce souvisí), kontrastu, vyhlazování, expozice, atd… Photoshop se převážně používá, díky své funkci práce s vrstvami a maskami. Ty právě pomáhají v odstraňování nežádoucích elementů ve fotce jako jsou špatný stín, osoba navíc či zúžení pasu.  Někdy se však tyto úpravy hodně zvrhnou. Vybral jsem pro vás ty nejpeprnější edity, které jsem v temných zákoutích internetových sítí našel.

Oblíbená disciplína foto chirurgů 

Dost často se stává, že se ve fotografii nechtěně někde zatoulá kousek ruky, prstu, loktu, či jiné části horní končetiny. Přesně na tuto chvíli si brousí zuby a elektronický skalpel právě naši foto-chirurgové. V této kategorii jsem nominoval, dle svého svědomí, na nejhorší operaci tyto snímky:

 

Na pomyslnou zlatou příčku však u mě vystoupal tento snímek z cyklu, podej při koupání pomocnou ruku, POUZE ruku!

 

 

Pokračujeme v končetinovém šílenství

Dalším oblíbeným prvkem, který můžeme v editačním programu odstranit (nebo i popřípadě přidat), jsou nohy. Tyto dva nástroje na chození se staly trnem v oku nejednomu fotografovi. Sám nevím, proč si někdo potřebuje takovou to retuší vybíjet zlost na nebohých chodidlech, bohužel i takoví lidé existují. Znova jsem pro vás vybral jedny z “nejpovedenějších” kousků.

 

Další články z blogu

2. června 2024

Zanechte nám své jméno a email pro odběr skvělého woosletteru!