Publikování Reels skrz externí platformy

Brandy i agentury budou brzy moci postovat Reels skrze externí platformy. Jednoduše tak naplánujete jejich zveřejnění a budete mít zase o starost méně. Instagram totiž otevřel přístup k Reels API.
kruznice pruhledna

Jeden z painpointů nejednoho social media managera je nutnost ručně publikovat Reels. Zatímco posty si můžeme pohodlně nastavit v externích nástrojích, u Reels nám to zatím umožněno nebylo. A tak nezbývá nic jiného, než pro publikaci Reels použít samotný Instagram.

Vzhledem k tomu, že jsou Reels pro Meta jednou z nejvyšších priorit, otevřela na konci června rozhraní pro programování Reels (API – Application Programming Interface).

Otevření tohoto rozhraní tedy umožní externím platformám ‚‚cross-platform‘‘ postování. Mimo publikaci funkce otevře přístup také k analytickým informacím. I ty tedy budeme moci sledovat skrze externí platformy, jako je Hootsuite, Sprout Social a další.

 

 

Ukázka plánovacího kalendáře Hootsuite.

Změnu začala Meta zavádět postupně od 28. června a plně dostupná je od 6. července. Otevření Reels API bylo klíčové obzvlášť pro brandy a agentury, kterým ušetří čas strávený nad správou a postováním Reels. Zatím sice není jisté, kdy budou tyto funkce na ostatních platformách dostupné, ale věříme, že to bude brzy.

Zdroj:

https://developers.facebook.com/blog/post/2022/06/27/introducing-reels-apis-to-instagram-platform/

Další články z blogu

2. června 2024

Zanechte nám své jméno a email pro odběr skvělého woosletteru!