Zakladatelé Instagramu přichází s novou sociální platformou

Kevin Systrom a Mike Krieger jsou zpět. Spoluzakladatelé Instagramu vytvořili novou sociální platformu. Nazvali ji Artifact, velmi zjednodušeně řečeno jde o Tik Tok pro text. Jinými slovy personalizovaný zpravodajský kanál, který využívá strojové učení k pochopení zájmů uživatelů a umožňuje diskutovat o těchto článcích s ostatními.
kruznice pruhledna

Co se skrývá za názvem Artifact už možná některé z vás napadlo. Vychází z anglických slov ,,article” a ,,fact”, představuje spojení článků, faktů a umělé inteligence. V aplikaci kliknete na články, které vás zajímají a Artifact vám v budoucnu nabídne podobné příspěvky a příběhy – stejně tedy jako na ostatních sociálních sítích tady bude fungovat algoritmus pro uživatele.

Artifact jako hrozba pro Twitter?

Někteří kritici říkají, že příchod této nové aplikace by mohl být snahou o zavržení Twitteru, mimo jiné taky kvůli nejrůznějším změnám Elona Muska v aplikaci. Pravdou však je, že by se mohlo stát, že se tento pokročilejší model s relevantními zpravodajskými zdroji stane cennou alternativou v udržování v aktuálním dění.

Artifact bude selektivní ohledně vydavatelů a obsahu, který do aplikace povolí, a odstraní příspěvky, které propagují nepravdy. To zní idilicky v dnešním online světě plném dezinformací, ale jiní lidé by to mohli považovat za určitý druh cenzury.

Chcete posunout svoje sociální sítě na vyšší úroveň?

Pokud prezentujete svoje produkty nebo služby na jakékoliv ze sociálních sítí, neváhejte se nám ozvat a rádi vám se vším pomůžeme.

Zdroje:

https://www.theverge.com/2023/1/31/23579552/artifact-instagram-cofounders-kevin-systrom-mike-krieger-news-app

https://www.socialmediatoday.com/news/Instagram-Founders-Launch-New-Social-App/641660/

Další články z blogu

2. června 2024

Zanechte nám své jméno a email pro odběr skvělého woosletteru!